Group Therapy w radiu MRS

Napisane przez - 15 marca 2020

W nadchodzącym czasie zaprezentujemy nowe propozycje ramówkowe, które dla Was przygotowaliśmy. Pierwszą z nich jest cotygodniowa audycja Group Therapy, przygotowywana przez grupę Above & Beyond. Ten dwugodzinny mix najlepszych dźwięków z pogranicza Dance, Trance, EDM i elektroniki, przeplatany informacjami oraz muzycznymi ciekawostkami z klubowego życia Londynu i innych tanecznych stolic, powinien być dla Was idealną odskocznią od dnia codziennego. Na audycję zapraszamy na antenę radia MRS, w każdy poniedziałek o godzinie 18:00 (6PM, CET).

 

Above & Beyond w radiu MRS

 

Formacja Above & Beyond to jedna z najbardziej rozpoznawalnych grup trance’owych na świecie. Ta nietuzinkowa, angielska grupa wyznacza nowe trendy w muzyce klubowej, a przez fanów otoczona jest niemalże boską czcią. Przepisem na sukces okazało się połączenie wizji trzech utalentowanych brytyjskich muzyków.

 

Paavo Olavi Siljamäki (25.04.1977), fiński artysta trance, nagrywający pod pseudonimem P.O.S.
Paavo interesował się muzyką od najmłodszych lat. Rodzice kupili dla niego pianino, kiedy miał zaledwie 5 lat. Grał także na wiolonczeli i nigdy nie miał problemu z obsługą komputera. Kiedy skończył 15 lat, skomponował swój pierwszy musical i przeprowadził się do Helsinek, żeby rozpocząć naukę w szkole Sibelius Lukio – prestiżowym liceum muzycznym w Finlandii. Po 5 latach tworzenia muzyki tanecznej przeniósł się do Wielkiej Brytanii, żeby studiować tzw. music business na Uniwersytecie Westminster. Pierwszy singiel Paavo powstał w czasach college’u. Został opracowany na G4 PowerBook – komputerze przenośnym produkowanym przez Apple Computer w latach 2001-2006. Debiutancki singiel pod pseudonimem P.O.S. nosił tytuł „Remember (Summer Sun)”. „»Remember (Summer Sun)« to utwór, który osiągnął status hymnu, zawierający jedną z najwspanialszych zmian akordowych w historii”, według Tony’ego McGuinness’a. Singiel pojawił się na płycie CD „NYANA” Tiesto.
Oprócz zdolności muzycznych, Paavo jest doskonałym baristą, a jego specjalnością jest kawa Latte.

 

Jonathan David Grant (Jono Grant), (16.11.1979)znalazł swoją drogę w muzyce elektronicznej, kiedy po raz pierwszy usłyszał „Goa Mix” Paula Oakenfold’a. Zainspirował się, gdy zabrzmiały dwa pierwsze utwory Paul Oakenfold „Orange” i Li Kwan „Point Zero”. Jono wychowywany był na szeroko pojętej muzyce od Jeana Michael Jarra, Pet Shop Boys, New Order przez Pink Floyd i innych z dziedziny muzyki rockowej. Gry na pianinie nauczyła go babcia. Jono zawsze interesował się muzyką od strony technicznej i większość wolnego czasu spędzał, nagrywając swoje pomysły na kasety. Podczas studiów rozpoczął pracę nad budową własnego studia. Zorganizował sprzęt, a miejsce pracy złożył w niewielkim pokoju uniwersyteckim mającym zaledwie 8m2. To właśnie tam stworzył swoje pierwsze remiksy, wliczając „You Sure Do”, producenta Richarda X, wtedy pracującego dla Fresh Records. Jono i Paavo poznali się podczas imprezy studenckiej, gdzie Jono zaprezentował swoje produkcje. Wymienili się doświadczeniami i zamiłowaniem do muzyki, a po niedługim czasie, pojawiło się ich wspólne dzieło „Anjunabeats Volume One”.
Jono jest także miłośnikiem i specjalistą od ciasta brownie.

 

Tony McGuinness (23.04.1969), miał bardzo ciekawą podróż muzyczną. Był gitarzystą w zespole Fender Jazzmaster i autorem piosenek w angielsko-indyjskiej grupie Sad Lovers&Giants przez prawie 10 lat. Razem wydali 5 albumów, koncertowali po całej Europie. Jednocześnie grając z SL&G, Tony pracował dla Warner Music Group, gdzie był dyrektorem marketingu. Zdobywał wiele nagród marketingowych (m.in. za kampanie dla Madonny). Pracował jako A&R m.in. dla Williama Orbit’a (producenta albumu Madonny z 1998 r.) czy Hysteric Ego. Tony tworzył i nagrywał muzykę elektroniczną już na początku 2000 roku, ze swoim bratem Liam’em jako Nitromethane. Pracując dla Warner, został poproszony, aby zremiksować utwór Chakra „Home”. Do współpracy zaprosił Anjunabeats, czyli Jono i Paavo.  Rezultat był taki, że ich remiks „Home” stał się natychmiastowym hitem, rządzącym parkietami tanecznymi. Tony okazjonalnie wspiera Sad Lovers&Giants oraz produkuje nowe albumy Sad Lovers&Giants wydawane pod własnym logo.
Tony oprócz muzyki, uwielbia nurkować. Jest wykwalifikowanym nurkiem ratowniczym.

(źródło: http://www.aboveandbeyond.pl)

 


Komentarze

Odpowiedz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany.


ON AIR
TITLE
ARTIST