Międzynarodowy dzień DJa

Written by on 9 marca 2018

Międzynarodowy dzień DJa

To właśnie dzisiejszy dzień, czyli 9 marca jest oficjalnie uznany międzynarodowym świętem DJa. Śmiało można jednak powiedzieć, że jest to również święto wszystkich producentów muzyki klubowej oraz samych klubowiczów i słuchaczy. Z tej okazji wszystkim miłośnikom sztuki DJskiej i zwolennikom muzyki klubowej życzymy samych sukcesów i niezapomnianych imprez!

Didżej lub DJ, dyskdżokej (ang. Disc Jockey – Dee Jay) – osoba zajmująca się dobieraniem oraz odtwarzaniem i miksowaniem muzyki na żywo w celu rozbawienia publiczności. DJ najczęściej stara się stworzyć płynność muzyczną w swoim występie, łącząc ze sobą różne utwory muzyczne, a nawet dodając efekty dźwiękowe, sample, utwory typu acapella. DJ-e turntabliści posługują się także skreczem.

Niektórzy DJ-e podczas swoich występów prezentują utwory wraz z udziałem wokalistów lub z grą na instrumentach, takich jak np. syntezator, saksofon. Podczas pracy DJ może być też wspomagany przez MC, który utrzymuje kontakt z publicznością przez mikrofon.

Pojęcie Disc Jockey zostało po raz pierwszy użyte w 1935 roku przez Waltera Winchella, gdy opisywał Martina Blocka, pierwszego radiowca, który w oczach społeczeństwa uzyskał status gwiazdy.

Tyle na temat Dj-ingu mówi nam Wikipedia. Sami jednak zapewne wiecie najlepiej na czym polega ta profesja i macie swojego ulubionego wykonawcę. Wszystkich, którzy chcieliby zacząć swoją przygodę muzyką i zostać DJem proponujemy nie czekać, tylko próbować swoich sił w tym fachu. Może się okazać, że jest to coś, co zawładnie waszym życiem i stanie się jego sensem. W dzisiejszych czasach, w dobie internetu i wszechobecnej elektroniki start jest znacznie łatwiejszy niż jeszcze kilka (lub kilkanaście) lat temu, gdy nawet podstawowy sprzęt kosztował fortunę, a zdobycie nietuzinkowej muzyki wymagało nie lada zachodu.

Tagged as

Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published.Radio MRS

I bez gadania!

Now On Air

Title

Artist