Doug Gomez w radiu MRS

Written by on 6 maja 2018

Doug Gomez, to nowojorski DJ i producent o kolumbijskich korzeniach. Swoją karierę rozpoczął w 1987 roku. Od zawsze przejawiał zainteresowanie rytmicznymi, tribalowymi brzmieniami, bogatymi w bębny i inne instrumenty perkusyjne. W latach 1994-2005 pracował dla ZYX Music & Waako Records w latach jako A & R / promotions director. Label działał z udziałem takich artystów jak Kings of Tomorrow (Sandy Rivera), Lenny Fontana, StoneBridge, Jeremias Santiago, Kenny Carpenter, Mood II Swing & Louie „Balo” Guzman.

W 2007 roku nawiązał współpracę z dawnym przyjacielem, tworząc projekt DRRTYHAZE oscylujący w klimatach Nudisco. Po wydaniu albumu Drrtyhaze, Doug postanowił pójść solową ścieżką kariery i wyrazić swoje prawdziwe wnętrze, opierając się o bardziej organiczny, uduchowiony House, połączony z afro-latinskimi rytmami.

Jego druga miłość, to „That New York sound” widoczna w jego produkcjach powstałych w 2016 roku między innymi nakładem MoBlack, Cabana Recordings, Sole Channel, United Music Records, Tambor Music, King Street Sounds, Plast People, Global Diplomacy i wielu innych.

 

Doug Gomez

Doug Gomez – AfroHouse Artist Of 2017

 

W 2017 roku powstała jego własna wytwórnia „Merecumbe Recordings”. Jest to miejsce nie tylko dla własnej muzyki, ale także dla obecnych i przyszłych producentów z którymi współpracuje. Label dedykowany jest dla tematyki Soul , Latino i Afro Soul House. Pod tym szyldem współpracyje z takimi producentami i remiksami jak N’Dinga Gaba, Mark Francis, Soultronixx, Max Marinacci, George Lesley, RadioLab i wielu innych. Produkcje i remixy Douga zaprowadziły go pierwszej 6 producentów Afrohouse w 2017 roku.

Zapraszamy na ekskluzywny set Doug’a specjalie dla słuchaczy radia MRS.
Usłyszycie go w audycji „Producers in da House”, w niedzielę, 6.05.2018 o godzinie 12:00 (w południe)


Reader's opinions

Leave a Reply

Your email address will not be published.Continue reading

Radio MRS

I bez gadania!

Now On Air

Title

Artist